4.8 C
Kiev
Perşembe, Mart 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Генеральний  Директор Кредит Європа Банку (Credit Europe Bank) в Україні Онур Анлиатамер: «ми повинні винести уроки з кризової ситуації»

 

Як епідемічний процес вплинув на банківський сектор та економіку в Україні? Які програми підтримки для ділового світу були реалізовані? Які очікування від 2021 року? На дані питання, на веб сторінці TUİD (Спілка Бізнесменів України та Туреччини), дав відповіді Генеральний директор Кредит Європа Банку (Credit Europe Bank) в Україні – найбільшого банку з турецьким капіталом за кордоном, Онур Анлиатамер:

 

Як, на думку Кредит Європа Банк Україна, проходить 2020 рік? Як на вас вплинула пандемія?

Як і кожне підприємство, ми також відчули на собі негативні наслідки епідемії. Однак банки мають кризові плани на випадок таких ситуацій. Особливо в ті дні, коли життя зупинилось, ми саме втілювали ці плани. Таким чином змогли забезпечити безперебійне обслуговування наших клієнтів. Звичайно, що деякі з них, зазнали економічної шкоди від цієї несподіваної епідемії. Як банк, ми прагнемо підтримати наших клієнтів в ці нелегкі часи.

З COVID-19 змінюється як саме життя, так і трудові звички. Як і більшість наших клієнтів, ми надаємо працівникам можливість працювати вдома. У зв’язку з тим збільшили наші технологічні інвестиції. Ми також оновлюємо нашу інфраструктуру обробки даних, при цьому швидкість та безпека – на першому плані. Нажаль, фізичний контакт є найбільшим фактором поширення цієї епідемії. Тож, задля здоров’я та безпеки наших клієнтів та співробітників, ми надали перевагу організації нового офісу в менш зайнятому бізнес-центрі з окремим входом. В архітектурному проекті та планах розміщення ми прагнули забезпечити необхідну соціальну дистанцію.

Якими були наслідки епідемії для української економіки загалом?

 

На початку року очікувалось зростання української економіки на 3 відсотки. Низький рівень інфляції, процентна ставка та стабільний обмінний курс викликали апетит в інвесторів. Нажаль ця позитивна картина змінилась з березня місяця. Цього року очікується скорочення економіки на 6 відсотків. Велику роль відіграє уповільнення торгівлі та збільшення безробіття. На додаток, враховуючи негативний відбиток боротьби з епідемією на бюджеті, можна сказати, що нас чекає важкий період.

Однак, песимізмом ділу не зарадиш. Вважаю, налаштувавши себе на позитив, буде корисно винести уроки з цієї ситуації. Жодна криза не триває вічно. І наприкінці кожної кризи ми спостерігаємо економічне зростання. Ця епідемія ані перша, ані остання. Позитивно, що весь світ мобілізувався для боротьби з цією кризою. Завдяки соціальним підтримкам зростає ліквідність у світі. Процентні ставки низькі, як ніколи. Україна може виграти від такого грошового достатку. Завдяки земельній реформі та продажу нерухомості, за короткий термін ліквідність в країні може значно зрости. Під час пандемії збільшився попит на їжу, отже аграрний сектор дуже швидко відновиться. З іншого боку, зростаючі запити компаній щодо програмного забезпечення пожвавлять IT-сектор. Зрештою, я передбачаю, що з послабленням епідемії, емігранти, які повернулись до країни, зможуть знову поїхати на заробітки закордон. А це – додаткове  надходження валюти в розмірі 9-10 мільярдів євро на рік. ­­­

 

Які програми підтримки держава впровадила для ділового світу під час епідемії в Україні?

 

 

Перш за все, шляхом зміни трудового законодавства, були прийняті нові норми щодо дистанційної роботи. Таким чином вдалося запобігти втраті робочої сили. Епідемія розглядалась, як форс-мажорна обставина, тому було запроваджено різні податкові пільги. Призупинено податкову перевірку. Економічний план дій, в рамах боротьби з COVID-19, був затверджений урядом наприкінці травня. В ньому докладно йдеться про заходи, які слід вжити на галузевій основі та розроблена дорожня карта. В плані підкреслюється необхідність фінансової підтримки компаній, забезпечення доступу на зовнішні ринки та подальшого впровадження структурних реформ.

Відповідно розширено сферу дії пакетів позик під низькі відсотки для малих підприємств, запроваджених до пандемії. Завдяки своєму розташуванню, Україна є важливим логістичним центром. На мою думку позитивним є продовження безперебійних інвестиції в інфраструктуру, незважаючи на епідемію. У час, коли світова торгівля переходить в онлайн режим внаслідок пандемії, вкотре підтвердилась важливість логістики. Тут можна пишатись успіхом турецьких компаній в галузі інфраструктури та логістичної діяльності в Україні.

 

Які ваші очікування від 2021 року, як банку?

 

Найважливішим є перебіг епідемії. Проблема на сході і, навіть, майбутні місцеві вибори стали другорядними. Я з оптимізмом дивлюсь на 2021 рік, сподіваючись, що найгірше вже позаду. Дослідження вакцин є позитивним. Навіть більше, ми навчились жити з цією хворобою. Звичайно, ще буде і друга, і третя хвиля, однак, як я вже зазначив, завдяки грошовому достатку, обов’язково знайдуться інвестори, схильні ризикувати.

Якщо добре організувати боротьбу з пандемією і запобігти безробіттю, я вірю, що ми побачимо зростання вже наступного року. Звичайно не повинні гальмуватись відносини з Міжнародним Валютним Фондом.

 

 Кредит Європа Банк був визнаний гідним нагороди «Найкращий корпоративний депозитний банк серед середніх іноземних банків» в Україні. З чим ви пов’язуєте такий успіх?

 

Довіра наших клієнтів та якість надання послуг – важливі складові, завдяки яким ми отримали цю нагороду. Як Credit Europe Group, ми є найбільшим турецьким банком закордоном. Завдяки довірі ми збільшили показники депозитів навіть у кризові періоди. Пропонуючи конкурентні ставки та гарантії швидких трансакцій ми, перш за все, дбаємо про задоволення наших клієнтів.

 

 

Kaynak: –

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin

26,500BeğenenlerBeğen
3,282TakipçilerTakip Et
3,989AboneAbone Ol
- Reklam -spot_img

Güncel Haberler